p > Blog (Můj deník) > 11.-13.5.2009 - Geocaching v Birminghamu

Zpět
Pošli link kamarádovi 13.5.09  

11.-13.5.2009 - Geocaching v Birminghamu

To zase byla jednou akce...Pár měsíců zpět se mi podařilo sehnat docela levné letenky z Katowic do Birminghamu za 1 €cent. Tehdy jsem si řekl, že by byla škoda to nekoupit.  
 
No a v pondělí ve 13.00 jsme měli sraz u mě v práci ještě s Polerokem, Al Rugby teamem, Frantou a samo sebou bratrem Pavlem. Bohužel tím, že byl sraz u nás v práci, kde je pořád práce, museli jsme nakonec vyjet o 3 hodiny později. Už po cestě tam jsme zažili zajímavé věci: 1. viděli jsme tornáda prachu létat po dálnici, 2. byla tak prudká průtrž mračen, že místo cest byly řeky a místo schodišť vodopády, 3. padaly obrovské kroupy. Když jsme dojeli před letiště (po cestě jsme stihli odlovit jen dvě cache), Vaškové si dali venku pivo. No a to je nakonec stálo 100 zlotých, protože je viděli policajti a v Polsku se na veřejnosti nesmí pít. Naštěstí jsme měli časovou rezervu a letadlo nám díky tomuto extempore neuletělo.  
 
Po dvou hodinách letu a časovému posunu ve 23.30 přistáváme na letišti v Birminghamu a rovnou se vydáváme na celonoční lov po cachích. Naštěstí bylo přívětivé počasí (nepršelo), a tak se lovilo docela v pohodě. Nad ránem jsem si sice málem zlomil nohu tím, že jsem omylem zapadl do roštu v zemi, který byl používán jako zábrana před pasoucí se zvěří. Naštěstí umím padat, takže jsem si jen trošku sprostě zanadával bolestí a pokračovali jsme dál až do rozednění a pak dál a dál...:) Nachodili jsme okolo 47km a našli za ten jeden dlouhý pochod celkem 65 cachí. Odpoledne jsme se zašli ubytovat do hostelu, který jsme již měli zajištěný přes internet, dali si sprchu a na chvíli si dáchli. V 19.30 podávali zdarma domácí hamburgery a rozlévali k tomu vzorky 8 druhů ciderů (jablečné pivo). Příjemně najezení a napojeni jsme si pro jistotu zašli ještě do nedaleké hospody dát po pintě Guinesse nebo čepované Mangersy (cidery) a před půlnocí jsme v hostelu odpadli jak borůvky. :)  
 
V 8.00 jsme se vzbudili, zašli si na snídani (taky v ceně) a vesele vyrazili do typického Anglického deštivého počasí na další lov. Dnes jsme to už tak nepřeháněli, a proto jsme si mohli dovolit zajít se podívat i na dům, kde vyrůstal Ozzy Ousborne (klasická cihlová řadovka na předměstí). Odpoledne jsme si dali opět Guinesse a cidery a někteřé z nás fish and chips (rybí filé s hranolkama = typické anglické jídlo), ale k tomuto dostali ještě hrachovou kaši. No a Pavel si dal pečená žebírka nakládaná v Guinessu a musím říct, že to bylo vynikající. Je fakt, že nám díky tomu gurmánskému zážitku málem uletělo letadlo, ale naštěstí umíme i běhat a tak jsme si hned po tom jídle dali docela slušný dvou kilometrový sprintík. Do Ostravy jsme po příletu dorazili něco okolo 1.00 ráno (ve čtvrtek).  
 
Hodnocení výletu: Příjemné a velice sportovní využití času, kde jsme poznali Birmingham a jeho okolí. Viděli jsme i Bull Ring, což je obchoďák, který navrhl Kaplický (ten stejný, co navrhl i tu "Chobotnici" knihovnu v Praze).
 
 logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tri65dni
logo tvp
hledat uživatele Uživatelé
hledat uživatele
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 17. 1. 2019 Svátek má Drahoslav
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz