PedroDon > Filmy

Výchozí fotka: '' (kliknutím zobrazíš detail)

   Hodnocené    Komentované    Nejoblíbenější    Nejméně oblíbené    

    1   |   2   |   3   |   4   |   >  

 Filmy komentovane uživatelem: 103 / 285. místoDatumHodnotil
Oldboy Další informace Fotogalerie Videoukázka2.3.2016
          
Jako diváka mě tenhle Oldboy definitivně ztratil někde v místech, kde se učí kung-fu kopy podle televize… V plánu byla osudovka antických rozměrů ale výsledek se nedá brát vážně. Speciálně Copley s Jacksonem se tam motají jako párek mimoňů, kterému nevysvětlili, že v tomhle případě kolem sebe mává kladivem někdo jiný než Thor.
Sex pistols: Děs a běs Další informace Fotogalerie11.9.2015
          
Na rozdíl třeba od Clash mě Pistole hudebně míjí obloukem, za kterým je snad už jenom dechovka a navíc mě na nich vždycky srala (pardon, štvala, punk IS dead) ta neuvěřitelná vrstva marketingu - jenže bez něho by tu zase nebyla tak zábavná kapitola v dějinách sociologie. Takže nakonec respekt ke všem. K Johnnymu a spol že do toho šli naplno a občas dokázali těch pár svých válů narvat do lidí tak, že na to nikdy nezapomenou. K Malcolmovi že to nenechal chcípnout někde na londýnském předměstí a udělal klasiky z kusovek s mizivým potenciálem, který viděl asi jen on. A k režisérovi, jak se to celé snaží zmapovat a pochopit. Já například dodnes nevím jestli bych - být ročník 1956 a z Londýna – skončil jako fanoušek, nebo někdo, kdo se snaží Lydonovi v boční uličce rozbít hubu…
Finisterrae Další informace Fotogalerie11.7.2015
          
Rozšíření obzorů, které rozhodně neproběhlo bezbolestně. Postavit scénu, kde je možné v podstatě cokoliv a pak na ni odehrát tvrdý minimalismus, to chce hodně svobody, odvahy, jasnou vizi – nebo nedostatek fantazie k zahuštění. A u mne výsledný pocit dojel právě na to, na co Caballero asi dost sázel. Protože když jsou podněty a čas k jejich zpracování v takovém nepoměru, končí to u spousty neplánovaných a rozptylujících asociací, které celku moc nepomohly. Počínaje problémem, kterak se duch, který se u potoka zasviní jak jetel, uvádí zpět do sněhobílé čistoty, a otázkou, co by na to řekli pánové z Ku-klux-klanu zdaleka nekonče. Bavil jsem se a trpěl asi tak ve stejném poměru a to jsem si ještě notný kus zábavy vygeneroval sám.
Bitva o Sevastopol Další informace Fotogalerie27.5.2015
          
Pokud mimózní ruský název padá na vrub současným vřelým vztahům s Ukrajinou a snaze ukrást film Pavličenkové a naroubovat jej na město-hrdinu, pak jde o roztomile pitomý pokus bez šance na úspěch. Tohle je čistá sniper-biografie, s ohledem na místo původu velmi umírněná, protože si dovolí ignorovat lahůdky typu "…palbou z lehkého kulometu pobila celou desítku nepřátelských vojáků s důstojníkem" (wikipedia.cz) a dost sebevědomá na to, aby většinu sdělila situací, nechala diváka si to přebrat po svém a nepodpírala se polopatistickými dialogy. Tvrdé jádro žánrových fanoušků, které si dělá čárku za každou ustřelenou hlavu, a na konci se nedopočítá čísla 309, si tu nepochybně zaslzí nad všemi ohavně zdržujícími civilními a melodramatickými scénami, ale za sebe hlásím – tenhle film si můj čas zasloužil. Bez ohledu na to, že Nepřítel před branami se mi líbil o chlup víc.
Zimní příběh Fotogalerie6.3.2015
K hlavní postavě jsem si postupně vypěstoval iracionální a bezbřehou nenávist – pokud to tak Rohmer chtěl, uspěl na sto procent. Jeden z 10001 filmů, při jejichž sledování budete litovat, že jste ještě neumřeli.
Svedeni a opuštěni Další informace Fotogalerie Videoukázka10.11.2014
          
Zajímavý pohled na lehce ponižující proceduru dokazující, že ohledně šance natočit co chci, kde chci a s kým chci se od dob Orsona Wellese nezměnilo nic. Toback má mezi kolegy evidentně respekt, takže bez potíží dostane před kameru i esa, která využila unikátního období s poněkud povolenými čelistmi svěráku - a která přiznají, že v současnosti jsou na tom vlastně stejně jako on. A mimochodem – ze mě by nevyrazil ani cent. Z projektu na který se údajně chystá, jsem se vyděsil víc než Diane Kruger, jako investice jsou to vyhozené peníze a jako mecenáš bych našel tucty stejně potřebných a podle mne zajímavějších. I když na další dokument, možná…
Revanš Další informace Fotogalerie Videoukázka10.4.2012
          
Pánové mají nezpochybnitelný talent uhrát tyhle umaštěné typy a tomu nezůstali dlužni nic. Rezignaci na nějaký vývoj postav snesu bez výčitek – vždyť jde jen o jednu noc. Menší problém je v tom, že kromě Winstona, který skutečně něco řeší, ostatní si jedou ve své koleji – žádná zastávka, výhybka nebo občerstvení. A větší problém je, že alespoň trochu zajímavé jsou z těch pěti postav jenom dvě. Takže 2/5.
Devět životů Tomase Katze Další informace Fotogalerie5.4.2012
          
Stává se to zřídka, ale s železnou pravidelností. Příčiny jsou různé, postup vždy stejný. Kolem dvacáté minuty se objeví první vlna nenávisti k autorovi, jeho produktu a filmařině obecně, která postupně narůstá až do závěrečných titulků. Takovou emocionální bombu může odpálit jen osobitý film talentovaného autora, takže Hopkins se usazuje ve vybrané společnosti Egoyana, Wertműllerové, Ferrary, … kteří už podobný zářez na mé pažbě mají. Spokojené ohlasy ostatních naprosto respektuji i když nechápu – a kdyby někoho zajímalo, za co je ta jedna hvězda, tak za invenci – ta snímku rozhodně nechybí.
Manny & Lo Další informace Fotogalerie5.4.2012
Může být něco lepšího než film s postavou, které MUSÍTE držet palce ? Může - film, kde jsou takové postavy tři.
Solomon Kane Další informace Fotogalerie Videoukázka16.2.2012
          
Co s tebou Solomone? V hlavě toho moc nemáš. V intru jsi za tvrďáka a když se pak máš vypořádat s půlkou pekla, vlastní rodinou a Markem Vašutem navrch, tak řešíš, jestli jsi řezník nebo pacifista – to není hloubka postavy, to je otrava. S mečem ti to asi moc nejde, když skoro každá scéna, kdy ho máš v ruce, končí střihem po prvním švihu. Co takhle sekera? Mám podezření, že tou jsi film sestříhal – pořád jsem si musel kontrolovat, jestli mi placka nepřeskočila o pár minut dopředu. Vrať se ve stejném čase na stejné místo – ale v lepší formě, tady jsi kromě několika světlých chvilek za patetického nekňubu.
Kulhavý ďábel Další informace3.2.2010
          
Nejen že to je celé spíchnuté ze záplat, ani není poznat jestli to měly být kalhoty nebo sukně.
Defektiv Boone Další informace Fotogalerie Videoukázka15.12.2006
          
Mizerní filmaři natočili film o mizerných dokumentaristech, kteří točí film o mizerném soukromém detektivovi...Bez úhony skousnou pouze skalní fanoušci Miguela Ferrera.
Pražákům, těm je hej Další informace Fotogalerie11.4.2005
          
Čtyřmi scénáristy, dvěma režiséry a pocitem svobody odkojený film, který už v roce 1990 nebyl dvakrát čerstvý nám ještě trochu zezelenal a pochyby Michala Pavlíčka zda se Pražskému výběru podaří překročit vlastní stín se naplnily beze zbytku. Zůstalo jen zdravé jádro – kromě hudby i chvályhodná otevřenost v popisu všech těch válek, které mezi muzikanty vypuknou vždycky, když to zrovna neklape.
Huff Další informace Fotogalerie11.4.2005
          
Lowrymu se některé postavy tak povedly, až se zdá, že jejich potenciálu neumí využít beze zbytku - s výjimkou závěru třinácté epizody, kdy rozpoutá skutečný armageddon. A pokud bude Oliver Platt válcovat všechno kolem sebe takovým stylem, jako v první sérii, nezbude autorům, než celý seriál přejmenovat na "Tupp" a z doktora Huffstodta udělat jen přihrávače.
Zloděj Další informace Fotogalerie Videoukázka2.2.2005
          
Stará dobrá ruční práce – jak před kamerou, tak za ní. Těžko říct, jaké konkrétní výhrady má Rob Roy k inscenování loupeže, takže jen pro pořádek: pečlivý Mann si k natáčení přizval technické poradce z obou stran barikády, do svého filmu je nakonec i obsadil - a aby mu dodal šťávu, vyměnil oběma družstvům dresy. Bývalý zloděj John Santucci dostal výraznější roli, ozdoba policejního sboru Dennis Farina zase nastartoval zářivější hereckou kariéru. Jen Tangerine Dream při psaní hudby neměli Mannův cit pro detail...
Sním či bdím? Další informace Fotogalerie2.2.2005
          
Pastva pro oči, utrpení pro uši. Na animaci je znát, že vznikla zpracováním filmového záznamu – na takovou dynamiku a přirozenost pohybu žádným klasickým postupem jen tak nedosáhnete. A kdyby Linklater svoje ovečky netlačil do filozofie a nechal je plácat třeba o počasí, baseballu nebo ženských, nemusel by divák ztrácet pozornost hledáním duchaplné jehly v kupách slovního sena.
Halloween: Zmrtvýchvstání Další informace Fotogalerie Videoukázka2.2.2005
          
Vrcholné číslo šupáckého přístupu k nekonečným sériím: když nevíš jak dál, nacpi tam všechno co se osvědčilo jinde – třeba Blair Witch kameru, motorovou pilu nebo kung-fu. Škoda, že scénáristé nenechali Michaela trochu se proběhnout kukuřičným polem asi si to schovali do devátého dílu.
Sbohem, má lásko Další informace Fotogalerie2.2.2005
          
V souboji o nejtupější rodinný klan se Rusko a Irsko dočkalo spravedlivé remízy s mimořádně vysokým skóre – ale scénárista by rozhodně nebyl bez šance. Osamělá mstitelka, která se všechno potřebné pro svoji pomstu naučila na vysoké škole – to je opravdu unikát. A i kdyby šlo jen o chybný překlad, v celé té bídě působí docela přirozeně.
Kdo jinému jámu kopá Další informace Fotogalerie20.1.2005
          
Pasuje Belmondo Naceriho na svého nástupce ? I u nás vydaný Simenonův román se prvního filmového zpracování dočkal v roce 1963, Belmondo si v něm zahrál mladšího z ústřední dvojice - a nijak se netajil svými výhradami k Melvilleovým zásahům do předlohy. Proto nebylo až takové překvapení, že v roce 2001 vstoupil o kus dál po proudu do stejné řeky, roli bezohledného mládí předal Nacerimu a sám si střihl zkušené stáří. Samotný snímek stojí za pozornost i kvůli tomu, že jde o první Belmondovo angažmá v televizním projektu od Tří mušketýrů z roku 1959 – a vzhledem k jeho zdravotním potížím může klidně jít i o film poslední. V tom případě zakončil svoji kariéru docela symbolicky a nade vší pochybnost důstojně.
The Arena Fotogalerie Videoukázka20.1.2005
          
Bekmambetov to tady za ty filtry a nervózní střih pěkně schytal, ale pro mě je král – teprve všechen ten humbuk s formou uplácal z hloupoučké báchorky prvotřídní škvár, na který se nezapomíná.
Robocop: Temná spravedlnost / Robocop: Trosky a plameny / Robocop: Zhroucení systému / Robocop: Zmrtvýchvstání Další informace Fotogalerie Videoukázka5.1.2005
Robocop : Prime directives je čtyřdílná minisérie (Temná spravedlnost/Dark Justice – Zhroucení systému/Meltdown – Zmrtvýchvstání/Ressurection - Trosky a plameny/ Crash & Burn) a komentáře naznačují, že každý hodnotí jiný díl – i když se vzácně vyrovnaným výsledkem. Komplet zřejmě viděl málokdo, protože každý masochismus má svoje hranice a 375 minut je hodně vysoko položená laťka. Vlastní "primární direktiva" mi brání hodnotit něco, co jsem neviděl od první do poslední minuty, takže na místí skládku další odpad nepřihazuji. Pokud by ale předchozí kousky byly ze stejného těsta jako závěrečný (Crash & Burn), pak bych neváhal ani minutu.
Hollywood, Hollywood Další informace Fotogalerie Videoukázka16.12.2004
          
Milý deníčku. Dneska jsem narazil na pěkně zákeřný kousek. Po prvním nástřelu jsem měl nutkavý pocit, že mi muselo něco zásadního uniknout. Tak jsem si dal repete, doplnil pár dílků skládačky a hořce zaplakal. Strávil jsem tři hodiny s filmem, který na mě coby diváka zvysoka kašle – těch šest nebo sedm vtipů na pozadí je hodně slabá náplast. Dobře mi tak, zítra si pustím Armageddon.
Vyrovnání účtů Další informace Fotogalerie5.11.2004
          
Výkup životních pojistek za hotové je riskantní job – zvlášť když se prodávajícím líbí víc na zemi, než šest stop pod ní. Vyrovnání účtů je jen napůl proměněná šance na černou, cynickou a neetickou komedii. Problémy s tempem se dají u adaptace divadelní hry čekat, odškodnění ve formě nabušených dialogů se nekoná.
Americký ocásek Další informace Fotogalerie5.11.2004
          
Nominace na Oskara za píseň Somewhere Out There ? Vždyť je stejně nemožná jako zbytek hudebního doprovodu, bezradný příběh a většina postav. I na film o myších trochu moc upištěný Americký ocásek mi tedy nesedl
DNA - Stvoření netvora Další informace Fotogalerie3.9.2004
          
Poskládat dobrou polovinu filmu ze scén, které postupně i na přeskáčku vykrádají Vetřelce a navrch ještě Predátora – tomu říkám umění. A když říkám vykrádají, tak nemyslím nějakou parafrázi, ale pěkně natvrdo přetočený útržek storyboardu. "Inspirované" scény vypadají o sto procent lépe než ubohý zbytek – za ty je první hvězda. A ta druhá je v podstatě za drzost.
Highway 61 Fotogalerie21.7.2004
          
Drogy v mrtvole, mrtvola v rakvi, rakev na střeše auta, auto na cestě z Kanady do New Orleans a Satan, který má na zmíněnou mrtvolu zálusk – no nezní to skvěle ? Jenže tohle auto jede tak na dva válce a pořádnou jiskru nahodí snad dvakrát za celý film. Bingo!
xXx Další informace Fotogalerie Videoukázka21.7.2004
          
Od někoho, kdo je svižné vyplachovačce schopen odpustit téměř cokoli, je to rána do vazu, ale nemohu jinak: xXx je TAK hloupý film, že by mu nepomohlo, ani kdyby byl ještě zábavnější, lépe natočený a hrál v něm někdo, kdo to umí – Jacksona nepočítám, protože v tomhle kusu taky vypadá, jako by stál před kamerou poprvé.
Krvavá stopa Další informace Fotogalerie Videoukázka21.7.2004
          
Connellyho předloha (česky vyšla pod názvem Obranná reakce v roce 1999) je přes kapku stylu i originality jen zručně napsané čtivo na cesty. Na sedmdesátníka docela čiperný Eastwood ji sice nikam výš nedostrkal, ale za výsledné menu se stydět nemusí - i když je hlavní chod lehce vysušený a finále trochu připálené.
Čas nostalgie Další informace Fotogalerie1.7.2004
          
Hodně dlouhých sto minut – vlastně stodvacet, protože bez dvou resuscitačních přestávek bych se tímhle filmem asi neprokousal. Daleko horší je, že ve mně nevyvolal vůbec žádný pocit – dokonce ani tu avizovanou nostalgii.
Hořící nebe / Nebe v plamenech Další informace Fotogalerie28.6.2004
          
Docela povedená variace na oblíbené téma dvou outsiderů na útěku před celým světem. Spousta záběrů i celých scén, které jsou k vidění v tuctu jiných filmů – a zrovna v tomhle vypadají výborně.

    1   |   2   |   3   |   4   |   >  


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tri65dni
logo tvp
hledat uživatele Uživatelé
hledat uživatele
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 17. 10. 2019 Svátek má Hedvika
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz